Liiton syyskokouskutsu on julkaistu

Suomen Voimanostoliitto ry:n syyskokous pidetään lauantaina 26.10.2024 kello 12:00 alkaen. Syyskokous materiaalit löytyvät Liitto/Kokousmateriaalit -sivulta.

Materiaaleihin on tehty kaksi muutosta syyskokoukselle tehtyihin valmisteluihin.

  • Jatkossa esitetään, että antidopingsopimus säilyisi voimassa vaikka jäsenyys jäsenseurassa päättyisi ja sitä kautta varsinainen kilpailuoikeus ei olisikaan voimassa  Hallitus vetää esityksen pois siinä ilmenneen juridisen ongelman vuoksi. Asiaa selvitetään vielä SUEKin kanssa.
  • Mitalien jakamista IPF GL pisteillä silloin, kun nostajia ikäluokassa on vähän, esitetään syyskokoukselle, että raja tälle olisi 10 nostajaa tai vähemmän (ei siis 15)

Syyskokous pidetään Teams etäyhteydellä ja henkilövaalit Hejmo.fi äänestyksenä. Liiton toiminnanjohtaja toimittaa em. linkit seurojen edustajille, joiden valtakirjat on toimitettu liitolle osoitteeseen info@svnl.fi viimeistään perjantaihin 25.10.2024 kello 21:00 mennessä.

Edellinen artikkeli
Vakava varoitus haistattelusta kilpailun päätuomarille
Seuraava artikkeli
Liitto tiedottaa 4 2024