Seuroja pyydetään ilmoittamaan mahdollisista virheistä liitolle [email protected]      
         
# Seuran nimi Lyhenne Kotipaikka Uusi seura
2020
1. Aavasaksan Kisa ry AavKi Ylitornio  
2. Asikkala Power ry APW Asikkala  
3. Body Building Club BBC r.y. BBC Helsinki  
4. CF Kuopio Barbell Club ry CFKBBC Kuopio  
5. Eastside Iron Tribe ry E-IT Helsinki  
6. Elimäen Vauhti ry EV Kouvola  
7. Hakalan Urheiluseura ry HakU Hyvinkää  
8. Hangö Idrottsklubb rf HIK Hangö  
9. Hartolan Voima ry HartVo Hartola  
10. Haukiputaan Voimailijat ry HauVo Haukipudas  
11. HEKTOR R.Y. Hektor Kotka  
12. Helsingin Atleettiklubi r.y. HAK Helsinki  
13. Helsingin Poliisi-Voimailijat r.y. HPV Helsinki  
14. Helsingin Tarmo ry HeTarmo Helsinki  
15. Helsingin yliopistollisen keskussairaalan urheiluseura r.y. HYKS Helsinki  
16. Helsingin yliopiston voimailijat r.y. HYV Helsinki  
17. Honkajoen Seudun Urheilijat ry HSU Honkajoki  
18. Huittisten Voimailijat ry HuiVo Huittinen  
19. Hyvinkään Kehonrakentajat ry HyKe Hyvinkää  
20. Hyvinkään Voima-Veikot ry HVV Hyvinkää  
21. Iin Yritys r.y. IiY Ii  
22. Itä-Helsingin Veto ry I-HV Helsinki  
23. Jeppis Power 2000 ry JP 2000 Pietarsaari  
24. Joensuun Puntti-Pojat ry JoPuPo Joensuu  
25. Joroisten Urheilijat ry JOU Joroinen  
26. Juankosken Punnerrus ry JuPu Kuopio  
27. Jyväskylän Voimaklubi r.y. JVK Jyväskylä  
28. Kajaanin Kuohu ry KajKu Kajaani  
29. Kalajoen Junkkarit ry KJ Kalajoki  
30. Kalvolan Isku ry KalvI Hämeenlinna  
31. Kankaanpään Voimailijat r.y. KaVo Kankaanpää  
32. Karihaaran Karu r.y. KarKa Kemi  
33. Karstulan Kiva ry KarstKi Karstula  
34. Keminmaan Kuohu ry. KemaKu Keminmaa  
35. Keski-Uudenmaan Voima ry K-UV Järvenpää  
36. Kesälahden Urheilijat ry KesU Kitee  
37. Keuruu Power Union ry KPU Keuruu  
38. Kiimingin Urheilijat ry KiimU Kiiminki  
39. Kiuruveden Teräs r.y. KiuTe Kiuruvesi  
40. Kiuruveden Urheilijat ry KiurU Kiuruvesi  
41. Kokkolan Jymy ry KoJy Kokkola  
42. Kolo Gym Boys ry KGB Hämeenlinna  
43. Kraftklubben Eken rf KK Eken Tammisaari  
44. Kuopion Painonnostajat r.y. KP Kuopio  
45. Kuusamon Erä-Veikot ry KEV Kuusamo  
46. Laitilan Voimailijat ry LaVo Laitila  
47. Lapuan Ponnistus -90 ry LaPo Lapua  
48. Lempäälän Voimailijat ry LeVo Lempäälä  
49. Lohtajan Veikot r.y. LoVe Lohtaja  
50. Loimaan Voima ry Lo-Vo Loimaa kk  
51. Lopen Voima ja Kunto team ry LVK team Loppi  
52. Maxmo Sportklubb rf MSK Vöyri  
53. MaxPower ry MaxPower Nokia  
54. M-Club ry M-Club Turku  
55. Merikarvian Voimailijat ry MeVo Merikarvia  
56. Mikkelin Voimailijat r.y. MiVo Mikkeli  
57. MLC Powerlifting ry MLC Pornainen  
58. Muuramen Yritys ry MY-Power Muurame  
59. Naantalin Nosto ry NNRY Naantali *
60. Napapiirin Voimailijat ry NaVo Rovaniemi  
61. Nivalan voima ry Nivo Nivala  
62. Nordic Power ry NPower Kokkola  
63. Nummela Iron Lifters NIL ry NIL Nummela  
64. Nykarleby Kraftklubb rf NyKK Nykarleby  
65. Optimal Performance ry OpLi Helsinki  
66. Oravaisten Gnistan r.y. OrGn Vöyri  
67. Oulaisten Voimailijat -86 ry OV-86 Oulainen  
68. Oulun Power Team ry OPT Oulu  
69. Oulunsalon Taisto ry Ols-Ta Oulunsalo  
70. Outokummun Vesa ry OutVe Outokumpu  
71. Pajarin Puntti ry PaPu Kitee  
72. Parkanon Puntti PaPu ry PP Parkano  
73. Petäjäveden Petäiset r.y. PetPet Petäjävesi  
74. Pieksämäen Voimailijat ry PiVo Kaarina  
75. Pietarsaaren Voimailijat ry PV Pietarsaari  
76. Piikkiön Kehitys ry PiKe Piikkiö  
77. Piisalle Riskit ry PiRi Veteli  
78. Porin Voimailijat -81 ry PV-81 Pori  
79. Pornainen Heavy team ry PorHT Pornainen  
80. Power Team Palokka ry PTP Jyväskylä  
81. Power Team Vaasan Atleettiklubi ry PTVAK Vaasa  
82. Pyhtään Yritys r.y. PyY Pyhtää  
83. Pyhäjoen Pauhu ry Py-Pa Pyhäjoki  
84. Rauman Ydinvoima ry RAYVO Rauma  
85. Raution Kisailijat r.y. RK Kalajoki  
86. Red Weasels ry Weasels Nokia *
87. Riihimäen Kisko r.y. RiKi Riihimäki  
88. Salon Voimailijat ry SalVo Salo  
89. Sawon voimalijat ry Sawo Kuopio  
90. Savon Voima Veikot ry SVV Varkaus  
91. Savonlinnan Jyry ry SaJy Savonlinna  
92. Seinäjoen Voimailijat ry SeiVo Seinäjoki  
93. Sibbo-Vargarna r.f. S-V Sibbo  
94. Sievin Sisu r.y. SiSi Sievi  
95. Sotkamon Visa ry So-Vi Sotkamo  
96. Tammelan Ryske ry TamRy Tammela  
97. Tampereen Voimanostajat r.y. TVN Tampere  
98. Team FPC Gym ry FPC Hamina  
99. Team LIKE ry. LIKE Hämeenlinna  
100. Team Nordic Thunder ry TNT Janakkala  
101. Team Powerhouse ry PHGTRE Tampere *
102. Team United Brothers ry TUB Kuopio *
103 Team365 ry Team365 Helsinki  
104. Tikkurilan Kajastus ry TiKa Vantaa  
105. Turengin Sarastus r.y. TurSa Turenki  
106. Varpaisjärven Vire ry VarpVi Lapinlahti  
107. Vasa Idrottssällskap r.f. VIS Vasa  
108. VE Lifters ry VEL Lahti  
109. Wihdin Woima ry WW Vihti  
110. Viitasaaren Viesti r.y. ViitVi Viitasaari  
111. Vilke r.y. Vilke Nastola  
112. Virkkalan Voima ry ViVo Lohja  
113. Voimailuseura Bodonos r.y. KeBo Kerava  
114. Vuokatti Power Team ry VPT Sotkamo  
115. Ylistaron Kilpa-Veljet ry YK-V Ylistaro  
116. Ylöjärven Ryhti ry YlöR Ylöjärvi  
117. Ålands Kraftsportklubb r.f. ÅKK Maariehamn  
118. Äänekosken Huima ry Huima Äänekoski  
119. Äänekosken Voimailijat ry ÄV Äänekoski  
         
  *) hyväksytty v. 2020