|
Tervehdys kaikille,
Hienoa, että tämä herättää heti kysymyksiä ja kommentteja! Kilpailun tarkoituksena on tosiaan kannustaa jäsenseuroja aktiiviseen työhön uusien lisenssinostajien hankkimiseksi lajimme pariin. Vanhojen nostajien aktivoiminen on toki myös arvokasta, mutta tässä kilpailussa pisteet on päätetty jakaa täysin uusien lisenssinostajien perusteella. Tämä siis edellyttää sitä, että nostajalla ei ole ollut aiemmin lisenssiä.
Jokaisesta uudesta lisenssinostajasta seura saa siis yhden pisteen pl. juniori-ikäiset (1989-syntyneet ja nuoremmat) joista saa kaksi pistettä. Pistetilannetta päivitetään liiton sivuille ja vuoden lopussa selviävät voittajat. Palkintona jaetaan lahjakortteja kilpailun tukijoille _meta_lille, Fillari-centerille ja Voimapuotiin.
Kilpailu järjestetään nyt ensimmäistä kertaa ja jos sen todetaan palvelevan tarkoitustaan voidaan sitä kehittää tulevina vuosina.
Kilpailua koskevissa kysymyksissä ottakaa yhteyttä minuun sähköpostitse
Tämä sähköpostiosoite on suojattu roskapostia vastaan, aseta javascripttuki päälle nähdäksesi osoitteen.
tai puhelimitse 050 347 7929 tai esittäkää kysymyksenne tällä foorumilla!
Terveisin, Antti
|